Власників зруйнованого житла обіцяють поставити у квартирну чергу, але можна купити квартиру по 100 тисяч за квадратний метр. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу
Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін роздавав «новорічні подарунки» у вигляді порожніх і не конкретних обіцянок, а «прокуратура ЛНР», навпаки, вельми переконливо зізнавалася, що на окупованій Луганщині вчителям і комунальникам регулярно не платять призначену їм мізерну зарплату...
Обіцяли обіцяти...
Перед Новим роком у «ДНР» приїхав куратор російської окупації Донбасу перший заступник голови уряду РФ Марат Хуснуллін. Разом із ватажком «ДНР» Денисом Пушиліним він імітував, що в «республіці» все добре і брехав, що буде ще краще.
Здавалося б, з погляду проросійської пропаганди варто було б широко висвітлити в місцевих ЗМІ як окупаційна влада вміє тримати своє слово. Ось, наприклад, Денис Пушилін після «Прямої лінії» Путіна, який дорікнув йому, що в Маріуполі дуже повільно віджимають чужі квартири, урочисто пообіцяв, що до Нового року 700 сімей вселяться в «безгосподарне» житло. Але красивої картинки не вийшло - замість кількох сотень щасливих новоселів московський ляльковод і його маріонетка вкотре запевнили, що «всі жителі Маріуполя з ордерами на компенсаційні квартири отримають нове житло. Роботу в цьому напрямку продовжать у 2025 році».
Щоправда, так звана «народна рада ДНР» уточнила, що «продовжать роботу в цьому напрямі» і «отримають нове житло» - дві великі різниці. Фейковий «парламент» ухвалив «закон», який нібито надає «додаткові гарантії в натуральному вигляді громадянам, житлові приміщення яких втрачено внаслідок бойових дій».
Але диявол, як відомо, криється в деталях. Якщо уважно почитати, якщо не сам «закон», то хоча б новинну стрічку, то стане очевидно, що такого бажаного і необхідного житла багатьом не бачити довгі роки. Цей «документ» не надає особливих гарантій, а містить лише декларативні обіцянки. Так, у статті 3 «закону» йдеться, що обов'язок надавати компенсаційне житло лежить на відповідних «муніципалітетах». Органи «місцевого самоврядування» мають вести «відокремлений облік компенсаційних житлових приміщень».
Однак, у наступній статті визнається, що в розпорядженні «муніципалітетів» може не виявитися необхідної кількості квартир для тих, хто втратив дах над головою.
«У разі відсутності вільних компенсаційних житлових приміщень органом місцевого самоврядування відповідного муніципального утворення в установленому ним порядку формується черга... з осіб, які претендують на компенсаційні житлові приміщення», - закріплюється “законом” не надання житла, а ілюзорне право на його отримання в порядку черги.
Схожий конфуз стався з обіцянкою Пушиліна «реконструювати у 2025 році» зруйнований російськими окупантами та їхніми проксі Донецький аеропорт. Кілька разів довелося місцевим пропагандистам уточнювати сенс сказаного. Виявляється обіцяна «реконструкція» зводиться до складання «проектно-кошторисної документації». «Можна сказати, що за проєктно-кошторисною документацією щодо нашого Донецького аеропорту ми почнемо працювати у 2025 році. Це для нас принципово важливе питання», - розповів Пушилін.
А щоб надати своїм словам більшої ваги він, разом з Маратом Хуснулліним, постояв на руїнах колись сучасного міжнародного аеропорту. У ЗМІ поспішили повідомити, що російський чиновник і ватажок «ДНР» не просто милувалися плодом російських «визволителів», «визначали плани з відновлення повітряної гавані». Так би мовити, проводили рекогносцировку на місцевості. Тепер уже не йшлося навіть про складання проектно-кошторисної документації. Виявилося, що «у 2025 році розпочнеться розмінування та обстеження об'єкта». А вже після цього «приступлять до підготовчих робіт для будівництва».
Настільки ж лукавими і неконкретними були й інші обіцянки російської влади та її місцевих гауляйтерів. Наприклад, «мер» все того ж окупованого Маріуполя повідомив, що в місті «електрометалургійний завод будується». «Його будують москвичі... Уже будівництво йде. Їм за комбінатом землю виділили», - ні про що розповів він і пообіцяв, що «також заплановано розвиток виробництв на металургійному комбінаті ім. Ілліча, заводах ”Азовмаш» і «Азовелектросталь».
Не вища математика...
А ось «старший помічник прокурора ЛНР із взаємодії зі ЗМІ» Олена Усачова чітко, з цифрами і фактами, показала, що в низці галузей «республіки» працівники отримують мізерну зарплату, яку часто їм платити «забувають». Точніше, колабораціоністка хотіла похвалитися своїм «наглядовим органом», який частково виправив цю несправедливість, але вийшов своєрідний камінг-аут. Читачі та глядачі луганських ЗМІ з перших вуст дізналися, наприклад, що 29 педагогічним працівникам Старобільського професійного коледжу за вересень - листопад 2024 року не заплатили майже мільйон рублів зарплати. Найпростіші арифметичні підрахунки показують, що вчителі в «ЛНР» у середньому заробляють 17 тисяч рублів на місяць. Комунальники окупованого Сватового теоретично мають отримувати 18 тисяч, але їм теж без втручання «прокуратури» цих грошей не платять...
Багато це чи мало - 17-18 тисяч російських рублів. Відповідь на це питання побічно дала відповідь заступниця «міністра будівництва і ЖКГ ЛНР» Тетяна Буряк. Вона через місцеві ЗМІ повідомила, що в «республіці» не варто очікувати зниження вартості на іпотечне житло.
«Не можу сказати, що перші будинки дорожчі, а решта будуть дешевшими. Напевно, ні. І навіть те масове будівництво, яке буде (поки що на рівні обіцянок і заяв - «ОстроВ»), воно все одно буде в межах Ростова, плюс ще скількись. Тому нижче 100 тисяч (рублів за квадратний метр) поки не розраховується побачити», - сказала “заступник міністра”.
Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка
ПідтриматиСтатті

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС
